Загрузка данных...

Un grup de persoane au vandalizat o mașină a poliției în satul Mărinești, raionul Sângerei 

Inspectoratul General al Poliției anunță că o mașină a poliției a fost implicată într-un accident rutier, duminică seara, în localitatea Mărinești, raionul Sângerei. Potrivit oamenilor legii, un tânăr de 18 ani, în stare de ebrietate și fără permis de conducere, în timp ce conducea o motocicletă neînmatriculată, a intrat mașina poliței, care se deplasa la o chemare, „cu semnalele sonore și luminoase în funcțiune”. 

Rezultatele testării alcoolscopice a tânărului au indicat o concentrație de 0,18 mg/l alcool în aerul expirat. La scurt timp după producerea accidentului, un grup de persoane, acționând din intenții huliganice, a deteriorat mașina poliției. Pe lângă documentarea accidentului rutier, pe caz a fost inițiat un proces pentru huliganism.